Z przykrością informujemy, że spektakl „Szef Szefów”, który miał się odbyć 24. kwietnia jest odwołany. Wszystkie osoby, które zakupiły bilet zapraszamy do sekretariatu Lidzbarskiego Domu Kultury w celu ich zwrócenia.
Drzwi. Zamknięte drzwi. A za nimi gabinet szefa. Pod drzwiami ich dwóch- łączy ich nie tylko firma… Czekają, rozmawiają, próbują rozładować swoje zdenerwowanie na rożne sposoby. To w końcu szef. Czy w dobie zhierarchizowanych korporacji asertywność i poczucie własnej wartości w ogóle coś jeszcze znaczą? Czy mają sens? Komedia charakterów węgierskiego autora Laszlo Villama w subtelny sposób nawiązuje do mistrzów teatru absurdu ( Ionesco , Beckett) choć mocno osadzona jest we współczesnej rzeczywistości. Popatrzcie na bohaterów „Szefa szefów” na scenie Teatru Nowego, a moze na samych siebie?? Czy Wy też wciąż czekacie pod jakimiś drzwiami???
Marcin Kiszluk
Absolwent Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Pracował w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, a następnie w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Od 2002 roku w zespole Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Doceniony…
Wyróżnienie dla młodego aktora od Dyrektora Teatru im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (2001)
Nagroda Prezesa Telewizji Polskiej S.A. (2007)
Nagroda Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2015)
Nagroda Publiczności Roku 2017 za rolę Kwasika w spektaklu „Wiele hałasu o nic” w reżyserii Andrzeja Majczaka
Najważniejsze role…
Jimmy Porter – John Osborne „Miłość i gniew”, reż. Rafał Matusz
Książę Kornwalii, Lekarz – William Shakespeare „Król Lear”, reż. Zaikauskas Linas Marijus Edmund – William Shakespeare „Król Lear”, reż. Piotr Szczerski
Bill – Ray Cooney „Funny Money”, reż. Jerzy Bończak
Merkucjo – William Szekspir „Romeo i Julia”, reż. Piotr Szczerski
Gustaw – Aleksander Fredro „Śluby panieńskie”, reż. Grzegorz Chrapkiewicz
Siergiej – Antoni Czechow „Płatonow”, reż. Krzysztof Nazar
Yossarian – Joseph Heller „Paragraf 22”, reż. Tomasz Obara
Leonard – Zygmunt Krasiński „Nie-Boska komedia”, reż. Krzysztof Zaleski
Paweł Bierkow – Maciej Wojtyszko „Bułhakow”, reż. Krzysztof Rościszowski
Jorgen Tesman – Henrik Ibsen „Hedda Gabler”, reż. Andrzej Bartnikowski
Edyp – Sofokles „Edyp”, reż. Ula Kijak
Tibi – Béla Pintér „Królowa ciast”, reż. Katarzyna Kalwat
Przemysław Wasilkowski
Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W latach 1994–1999 pracował w Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards w Pontederze we Włoszech. Jako członek zespołu artystycznego brał aktywny udział w procesie twórczym Workcenter, którego ukoronowaniem była zamknięta struktura performatywna o nazwie Akcja.
Od maja 1999 roku prowadził w Polsce i za granicą cykl spotkań-staży States of Shock. Był asystentem prof. Michała Pawlickiego w swojej macierzystej uczelni. Aktualnie jest wykładowcą Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Jako aktor współpracował z Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem Bretoncaffe w Warszawie, Teatrem Studio w Warszawie, Teatrem Śląskim w Katowicach i Instytutem Grotowskiego (występuje w Mauzerze w reż. Theodorosa Terzopoulosa). Współpracował także z teatrami za granicą (m.in. Zona Castaglia w Turynie, ARCAT i Atelier Monique Stalens w Paryżu).
Zajmuje się również reżyserią (MC HCW Projekt, Zona Tenebrarum, Czarne na biało-niebieskim, Kres długiego dnia, zrealizowane w ramach rocznych projektów teatralnych) i ruchem scenicznym (Balladyna i Słownik chazarski w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Termopile polskie w Teatrze Nowym w Łodzi).
Jego autorskie spektakle (Lament Doctoris Fausti, Zona Tenebrarum, Stany szoku i SAM) prezentowane były na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, m.in.: w Finlandii, Francji, Grecji, Japonii i we Włoszech.
Od 2012 roku doktorant PWSFTviT w Łodzi, promotorem jego przewodu doktorskiego jest prof. Krystian Lupa.
Grzegorz Gromek – rodowity Olsztynianin, absolwent Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Współpracował z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie. Od 2006 roku w zespole Teatru im. Stefana Jaracza. Od lutego 2018 współtwórca Teatru Nowego w Olsztynie – nowej inicjatywy kulturalnej w regionie.(Oddane 3 premiery w jego reżyserii: luty ’18 Uwaga! Rozwód!, lipiec ’18 „Stara Wiosna”, luty ’19 „Szef Szefów”)
Udostępnij post